Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

Náš první vlkodav byla fenečka Chyára Zelený ostrov (nar. 9. 1. 1994)

o. CORMAC Tirnanog x m. CUKYNA Zelený ostrov

Tímto rokem jsem se stala chovatelkou irských vlkodavů. Náš první vrh byl odchován v roce 1997, kdy jsem si také založila naší chovatelskou stanici BOHEMIA VALOIS.

 

 

Tři Veteráni

Řeč je o třech bratrech z vrhu A Bohemia Valois (o: Benjamin Paluduz, m: Chyára Zelený ostrov), Alexovi, Arnym a Artushovi. Dne 14. 9. letošního roku oslavili své jedenácté narozeniny. Léta je samozřejmě různě pošramotila:

Arny

Alex se nedávno rozhodl, že svůj průběžně rozklížený a ne vždy poslušný pohybový aparát přelstí tím, že bude chodit mimochodem. Je to legrační a opravdu trošku vypadá jako ta "hloupá bílá lama", za kterou ho kdysi označila moje starší dcera, když dost rychle neuvolnil místo jí, jejím berlím a její nechodící sádře. Na svoje milované letiště v Letňanech ale ještě dojde. Letiště pokládá za svoje teritorium a všechny kolemjdoucí – psí i lidské – podrobuje přísné vstupní kontrole.

Alex

Arny se letos vypořádal s nezhoubným nádorem na noze, přestál v bezmála jedenácti letech dvě narkózy a po rekonvalescenci bylo vidět, jak se mu ulevilo - chodil jako za mladších časů. Nyní má znovu nález stejné ohavnosti na slezině a jeho ošetřující se do další operace už pouštět nechce. Arny je ale bojovník a určitě se mu s pomocí svých milujících páníčků podaří i za těchto okolností žít pěkný život. Společnost mu přitom kromě páníčků a dětí dělají ještě četní kočičí přátelé.

Artush

Artushe jsme letos s Lenkou Kheilovou navštívily v jeho domově v Německu (shodou okolností bydlí jeho majitelé asi 60 km od Solingenu, kde byla Lenka se svou fenkou na krytí). Artush prodělal asi v 6 letech operaci torze a jako pooperační následek mu zůstaly problémy s krční páteří. Asi od 9 let užívá léky na srdce. Nic z toho mu nebrání v odpovědném plnění jeho nejmilejší úlohy – být společníkem, ochráncem a kamarádem dětem svých páníčků, momentálně zejména nejmladšímu synkovi.

Arny a Alex

Jak vidno, léta brášky už trochu zdecimovala, ale neubrala jim na důstojnosti a kráse. Děkujeme Lence Kheilové a Evě Voborníkové za to, že daly vzniknout tomuto vrhu. Už jsem se někde zmínila, že se příchod Alexe stal současně základem řady přátelství, kterých si velmi vážím. Přeji všem majitelům vlkodavů dlouhá léta s jejich pejsky a ještě delší léta přátelství s lidmi stejně postiženými.

Autor: Iva Šolcová (19. 09. 2008)

TOPlist